2020. a toimunud koolitused:

RITA RÄTSEPP – Emotsioonide mõju meie tervisele

Hea tervis ja tugev organism on ääretult olulised, ent paraku saab vaimne tervis kahetsusväärselt vähe tähelepanu. Juba Sokrates on öelnud, et haiguste põhjusi tuleb otsida hingehädadest. Emotsioonid on sõnumitoojad meie tunnetelt.

Rita Rätsepp selgitab kuidas mõjutavad negatiivsed ja positiivsed emotsioonid meie tervist ning kuidas oma vaimse tervisega teadlikult tegeleda.

Koolitusel saad teada, milline on emotsioonide mõju tervisele ja kuidas oma emotsioonidega teadlikult tegeleda, et need tervist ei kahjustaks.

TIIT TROFIMOV – Kehamälu – inimese olulisim mälu

Praktilisel loengul räägib Tiit Trofimov lahti inimese keha kui terviku ning meie närvisüsteemi ja keha omavahelise seotuse.

Sageli on valu põhjustajaks tugev emotsioonide eiramine ja allasurumine.  Teatud kehaosade valud on sageli seotud kindlate emotsioonidega. Nii piisab vaid sellest, kui tuua teadlikkus ja tähelepanu kehasse, et inimeste tervis paraneks!

Igapäevane kehatöö teistega ning pikaaegne iseenda emotsionaalkehaga tegelemine on andnud Tiit Trofimovile väga head teadmised sellest, kuidas on võimalik inimese tervis korda saada ja vabaneda isegi rasketest haigustest.

HEIKI TOMSON – Immuunsuse tugevdamine ja ärevuse maandamine teadliku hingamisega

Hingamises on uskumatu vägi meid tervendada! Hingamine on meie tervise üks tähtsamaid alustalasid ja me kõik teame, et tervis on meie elu tähtsaim aare, mida hoida.

Kui tahad sundmõtetest vabaneda, tugevdada oma immuunsust või tipptulemusi saavutada, siis see kõik on sinust vaid hingetõmbe kaugusel.

Hingamistööst saab abi paljude asjade puhul, näiteks terav või krooniline valu, unetus, kaaluprobleemid, keskendumishäired, ärevus, depressioon, trauma, lein jne.

RAIVO VOKK – Tervisliku toitumise alustalad. Müüdid ja tegelikkus

Tervisliku toitumise sissejuhatavas loengus räägime toitainetest toidus, millised neist on energiarikkad ja kui palju ühte või teist toitainet vajatakse. Mis on makro- ja mikrotoitained? Tutvustame toidu- ja toitumissoovitusi ning uusi põhimõtteid soovituste koostamisel.

Koolituse lõpuks tead, mis on energiarikkad toitained, mis on makro- ja mikrotoitained, rakendad päevase toitumise põhitõdesid, tead andmebaase, kust on leitavad toiduainete toitainelised koostised, ja kasutad neid oma menüü koostamisel.

Kreet Rosin-Pindmaa. Emotsioonid ja hiina meditsiin – Kahjustavate emotsioonide vabastamine

Traditsioonilise hiina meditsiini seisukohalt on emotsioonid ja füüsiline tervis omavahel otseselt seotud.  Loengul tuleb juttu erinevatest analoogsetest seostest ning sellest, mida teha, kui emotsioonid on juba oma jälje jätnud ning nüüd on soov luua muutus. Samuti sellest, mida teha ennetamaks emotsioonide kahjustavat mõju. Lisaks teoreetilisele poolele teeme praktilisi harjutusi, millega saab kodus soovi korral jätkata.

Koolituse tulemusena tekib selgem arusaam, kuidas vähendada stressitaset, ärevust, hirme ning seeläbi toetada oma tervist.

MIRJAM HAKKAJA – Ajurveeda psühholoogia. Meele roll immuunsuse tugevdamisel.

Heaolu ja tervis on eneseteostuse alustalad. Koolitusel tutvustab Mirjam rahulolu füsioloogilisi aluseid ja avab rahulolu olemust inspiratsiooni allikana. Heidame värske pilgu Maslow vajaduste hierarhiale ja leiame uue sisu vanale tuntud ütlusele: Terves kehas terve vaim. Vastuse saavad küsimused:
– Milline inimene on terve?
– Kuidas hinnata enda tervist?
– Kuidas on seedimine seotud psühholoogiaga?
– Kuidas organismi puhastada panchakarma abil?

HOLGER OIDJÄRV – Elu kooskõlas looduse seadustega.

Inimese tervist on võimalik vaadelda looduse seaduste kaudu. Oluline lähtuda iga lahendamist vajava seisundi kirjeldamisel ülesehitusest: sümptom-põhjus-eesmärk-teekond. Vaatluse all on ka osa maakiirgustest ja nende seonduvatest võrkudest.

Loengu eesmärgiks on anda käepärane siduv käsitlus inimese tervislikest vajadustest, millele lisaks antakse ülevaade erinevatest abivahenditest. Nii õpitakse kasutama refleksoloogia võimalusi enese abistamiseks ja viit tervise tugevdamise harjutust jooga kaasabil.

Õhtu jooksul õpitakse enesega rahulolu taotlema ja lõdvestuma.

RAIVO VOKK – Sportlase toidulaud. Nõuanded sportlastele, treeneritele, noorsportlaste vanematele.

Räägime eri spordialade sportlaste toitumiskäitumise erinevustest ja anname soovitusi menüü koostamiseks. Kuidas ja kust saada vajalikke toitaineid ja piisavalt energiat ning kuidas leida asendusvariandid, kui toit ei maitse?

Koolituse lõpuks tead, milline on sportlase energia- ja toitainete vajadus ning milliseid täiendavaid mikro- ja makrotoitaineid sportlane vajab, lähtud sportlase menüü koostamisel toiduainete toitainelise koostisest.

Dr Riina Raudsiku loengud ja Reet Remmeli jooga: ”Tervis sinu enda kätes”

Terve keha ja vaim on täna vahest olulisemadki kui seni. Loengu- ja treeningusari “Tervis sinu enda kätes” hõlmab eneses kahe oma ala asjatundja läbiviidavaid harivaid ja tervistavaid sündmusi.

Selline sümbioos turgutab meie keha nii füüsilisest kui psüühilisest aspektist, andes kaasa praktilisi nõuandeid viimaste eest hoolitsemiseks nii praegu kui tulevikus.

Elame maailmas, kus tulevik on mõneti määramatu, ning just seetõttu on oma immuunsuse turgutamine ja oskus stressiga ümber käia mõlemad äärmiselt olulised.

Sarja järgmised koolitused
“Tervise teerajad” Facebookis